Zamów bezpłatny katalog

Chiny

Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata, licząca ponad 5000 lat. Po wiekach stagnacji, początkowego odizolowania się od reszty świata i późniejszej zależności od Zachodu, Chiny znów stają się światowym mocarstwem. Ze starożytnej ojczyzny konfucjanizmu i taoizmu Chiny w mgnieniu oka zmieniają się w nowoczesną potęgę gospodarczą, światowe centrum biznesu i finansów, także sportu i kultury.

Turyści z całego globu przybywają do Chin, aby na własne oczy zobaczyć dzieła ludzkich rąk i ich wyjątkowej kreatywności. Jest wśród nich największe dzieło nie tylko starożytnych Chin ale wręcz całej naszej planety – Wielki Mur, który posiada odrestaurowane części przygotowane do zwiedzania, usytuowane w sześciu punktach imponującej budowli. Innym miejscem godnym zwiedzenia są Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu. Strome zbocza powstawały za sprawą pracy kilku pokoleń miejscowych rolników, którzy rzeźbili góry na kształt schodów, aby w tym trudnym rejonie uprawiać bezcenny ryż. Chiny to także znana na całym świecie Armia Terakotowa, składająca się z 8 tysięcy kamiennych żołnierzy naturalnej wielkości, która powstała w III w. p.n.e. Uznana za ósmy cud świata, jest dziś symbolem potęgi cesarskich Chin.

Nie tylko dzieła człowieka można podziwiać w Chinach, ale także dzieła natury, która to miejsce na świecie wyjątkowo hojnie obdarowała. Wśród nich jest Wąwóz Skaczącego Tygrysa, który posiada malowniczą trasę trekkingową obfitującą w wodospady i zachwycającą widokiem ośnieżonych szczytów górskich czy też niepokornej rzeki Jangcy. Równie imponujące są też Danxia – bajeczne formy skalne z piaskowca, określane jako geologiczny fenomen i wpisane na listę UNESCO.

Zobacz na własne oczy pradawne cesarstwo - kraj, w którym wynaleziono proch, kompas i papier i którym niegdyś zachwycił się Marco Polo oraz odkryj na wskroś nowoczesny ośrodek cywilizacyjny, jakim są współczesne Chiny. Kraj ten nie jest jedynie symbolem potęgi gospodarczej, to także wielobarwna, zachwycająca kultura, imponująca architektura oraz niewyobrażalne cuda natury, których próżno szukać w innych regionach świata.